Jak szukać pracy - TW Praca

TWOJA PRACA
Przejdź do treści

Menu główne:


Jak szukać pracy?

Poszukiwanie pracy to zadanie niezwykle trudne i wiele osób niezbyt wie od czego zacząć w tej kwestii. A dziś pole do popisu mamy niesamowicie duże – w dobie nowoczesnych mediów pracę można uzyskać na wiele sposobów. Z całą pewnością najważniejsze to dać się zauważyć przyszłemu pracodawcy jako osoba godna zaufania, ale przede wszystkim kompetentna w swoim fachu. Zanim jednak dostaniemy taką szansę i zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną należy ją znaleźć. Podpowiadamy jak to zrobić.
Jak szukać pracy

PORTALE Z OGŁOSZENIAMI
To bez wątpienia najnowocześniejszy sposób poszukiwania pracy. Portale internetowe posiadają tysiące ogłoszeń. Zaletą jest więc olbrzymi wybór ofert pracy. Wadą jest jednak fakt, że poprzez popularne portale internetowe aplikuje jednocześnie często kilkadziesiąt, a czasami nawet ponad 100 osób na jedno stanowisko. Nie powinniśmy więc skupiać się tylko i wyłącznie na popularnych portalach z pracą, ale wykorzystać również te mniejsze.

PRASA DRUKOWANA
Tak. Gazety są dziś nadal niezwykle chętnie wykorzystywane do zamieszczania rozmaitych ogłoszeń. Duże firmy nadal chętnie ogłaszają się właśnie w prasie. Zerknąć koniecznie również powinniśmy do prasy branżowej, w której również czasami znajdziemy takie ogłoszenia. W niektórych zawodach poszukiwanie pracy w prasie drukowanej nadal jest wskazane.

BEZPOŚREDNIO
Szukanie pracy bezpośrednio również jest dość ciekawym pomysłem. Możemy wyszukać firmy w naszej okolicy, które naszym zdaniem będą spełniały nasze oczekiwania i którym również my będziemy mieli odpowiednio dużo do zaproponowania w kwestii kompetencji. Zamiast wysyłać CV mailem możemy skorzystać z możliwości udania się osobiście do takiej firmy. Zyskamy wiele w oczach być może przyszłego pracodawcy pokazując, że jesteśmy osobami dynamicznymi, którym zależy na pracy.

PAMIĘTAJ O ODPOWIEDNIM CV
To kwestia, o której często zapominamy. Niestety fatalnie napisanych CV pracodawcy codziennie otrzymują setki. CV powinno przede wszystkim zawierać jedynie konkretne informacje o nas i atuty, dzięki którym zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Rekrutujący z pewnością również szybko zauważy, że nasz życiorys jest dokładnie taki sam do wszystkich firm, w których aplikujemy. Postarajmy się przygotować kilka różnych wersji, które będą dopasowane do konkretnych branż, w których poszukujemy pracy.
Często poszukując pracy lub ogólniej ścieżki rozwoju dla siebie, na przykład studiów czy kursów specjalistycznych zastanawiamy się nad tym jakie konkretne korzyści będziemy w stanie uzyskać dzięki wybraniu danego kursu czy szkoły, uzyskaniu wykształcenia.
Często chodzimy do pracy i mamy w niej całkiem dobre relacje z ludźmi, którzy w danej firmie również z nami pracują. Czasami jednak jest zupełnie inaczej. Można się więc zastanowić nad tym czy takie koleżeństwo w ogóle będzie dla nas przydatne? Czy w jakikolwiek sposób wpływa korzystnie?
Wyjazdy zagraniczne w celach zarobkowych po otworzeniu granic stały się naszą codziennością i rzeczywistością, z którą pozostało się pogodzić. Polacy wyjeżdżali przede wszystkim za pieniędzmi, ale również często w poszukiwaniu innego, ich zdaniem lepszego stylu i trybu życia.
Często pracując pewien czas w firmie chcemy na przykład negocjować warunki kontraktu czy umowy, która nas obowiązuje. To zupełnie normalne. Warto jednak dobrze się do takiego spotkania przygotować.
Poszukiwanie pracy to zadanie niezwykle trudne i wiele osób niezbyt wie od czego zacząć w tej kwestii. A dziś pole do popisu mamy niesamowicie duże – w dobie nowoczesnych mediów pracę można uzyskać na wiele sposobów. Z całą pewnością najważniejsze to dać się zauważyć przyszłemu pracodawcy jako osoba godna zaufania, ale przede wszystkim kompetentna w swoim fachu.
Rynek pracy zmienia się z roku na rok i tak od wieków. Zdecydowanie jednak zmienia się również wiele w charakterystyce naszej pracy. Wiele lat temu prace fizyczne były najczęściej wykonywanymi i mało kto myślał o tym, by pracować „za biurkiem”. To zmieniło się drastycznie dopiero w drugiej połowie XX wieku, więc w skali czasu naprawdę nie tak dawno.
Każdy z nas przynajmniej raz w życiu szukał pracy. To zajęcie niezwykle czasochłonne i poza nielicznymi przypadkami zwykle przysparza pewnych problemów. Samo znalezienie odpowiednich dla nas ofert zwykle nie jest tak problematyczne.
Wyjazdy zagraniczne są dla wielu ludzi sposobem na życie od bardzo wielu lat. Zdecydowanie nie ma się czemu dziwić. Skłaniają nas przede wszystkim duże zarobki, inny poziom i standard życia, a także sprawy społeczne.
Praca w zawodzie, który się kocha to niesamowicie wiele. Sporo osób właśnie o tym marzy i do tego celu w swoim życiu dąży. Od wielu lat jednak wyborowi pracy towarzyszy wiele rozmaitych dylematów takich jak chociażby odwiecznie pojawiające się pytanie, które zadaje się od kiedy tylko pamiętamy.
Relacje w pracy bywają skomplikowane i zawiłe. Tak w pozytywnym tego słowa znaczeniu jak również czasami w negatywnym. Często niestety dochodzi do sytuacji takich jak mobbing. To fatalny moment u każdego pracownika, który na pewno poczuje się z tym niesamowicie źle.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego